Özel’den Erdoğan’a: Benimle kavga etmek istiyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya’da Gazipaşa Belediyesi Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Özel, “Antalya bu iktidarın üvey evladı” vurgusu yaparak şunları söyledi:

– Adalet ve Kalkınma Partisi 2023 yılında 73,6 milyar lira vergi tahsilatı almış buradan. Burası Türkiye’deki bütün milli gelirin yüzde 3,3’ünü üretmiş. Burada 55 milyar dolarlık turizmin 25’i yapılmış. Yani bacasız sanayi burada ve 73,6 milyar vergi toplanmış. Peki yatırım programında Antalya’ya ne verilmiş? 7,1 milyar lira, yani yüzde 9,5’i.

“ANTALYA’NIN HAKKINI YEMİŞLER”

– Yani 10 almışlar, Antalya’ya 1 vermişler. Kepçeyle almışlar, çay kaşığıyla vermişler. Antalya’nın hakkını yemişler. Antalya’ya haksızlık. Antalya’nın hakkını da arayacağız, hakkını da savunacağız. Antalya’nın üvey evlat olmasına izin vermeyeceğiz.

“MERAL HANIM’LA EMEKLİ İTTİFAKINDA BULUŞTUK”

Emeklilerin yaşadığı ekonomik zorluğa, düşük maaşlarına işaret eden Özgür Özel, AKP’nin iktidara geldiği yıl ile bugün arasında kıyas yaptı. Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri üzerinden örnekler veren Özel, şunları söyledi:

“Emekliye bulamadığı parayı 5’li çeteye buluyor. Emekliye bulamadığı parayı yol müteahhitine, yandaş müteahhite buluyor. Emekliye de yok diyor. Buradan soruyorum; emekliye yok diyen Tayyip Erdoğan’a, 31 Mart’ta oy var mı? Yok işte yok. Meral Hanım’la Ankara’da siyasi ittifak kuramadık ama emekli ittifakında buluştuk. Meral Hanım da söylüyor, bütün partiler söylüyor. En güçlü ittifak emeklilerin ittifakıdır. Sizin için çalışıyoruz, sizin için uğraşıyoruz. Bundan sonra emeklinin hakkını alana kadar susmayacağız.”

“MEZHEP SİYASETİ İSTİYOR”

Yerel seçimleri hatırlatan Özgür Özel, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Tayyip Bey benimle kavga etmek istiyor. Sürekli zam yapıp, dönüp öbür taraftan DEM deyip kavga etmek istiyor. Kimlik siyaseti yapmak istiyor. Mezhep siyaseti yapmak, ayrıştırma, ötekileştirme istiyor. İlla kavga yapmamı istiyorsan tamam, seninle kavga edeceğim ama emeklinin, köylünün, işsizin, gençlerin hakkı için kavga yapacağım. Senin istediğin kavgayı değil, halkın milletin taleplerinin kavgasını yapacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x